FAQ

Rezerwacji kampera w CAMP STORY możesz dokonać na kilka sposobów:

 • poprzez formularz rezerwacyjny na stronie internetowej
 • kontaktując się z nami telefonicznie: 500 112 119
 • pisząc do nas maila na adres: info@campstory.pl
 • osobiście w siedzibie CAMP STORY przy ul. Mazura 18 w Warszawie lub ul.Kleeberga 12 w Białymstoku

Wynajmujący oraz każdy z kierowców musi posiadać ważne prawo jazdy kat. B od minimum 3 lat oraz mieć ukończone 28 lat

W każdym momencie możesz zrezygnować z wynajmu. Im wcześniej nas o tym poinformujesz, tym lepiej dla obydwu stron. Poniżej rozpisujemy, jaką część opłaty rezerwacyjnej pobieramy w przypadku rezygnacji z wynajmu:

 • min. 60 dni – pobieramy 5% 
 • 30 – 59 dni – pobieramy 30%
 • 15 – 29 dni – pobieramy 70%
 • 14 dni i mniej – pobieramy 100%

W przypadku, gdy kamper nie zostanie odebrany w wyznaczonym czasie bez wcześniejszego uprzedzenia, obciążenie wynosi 100% wartości rezerwacji.

Przed odbiorem kampera wynajmujący otrzyma szczegółowe wskazówki z zakresu obsługi kampera. Szkolenie trwa ok. godziny i może się odbyć zarówno w dniu wyjazdu, jak i kilka dni przed wyjazdem (do 7 dni przed wyjazdem).
Zarówno w dniu odbioru, jak i zwrotu kampera, spisywany jest protokół zdawczo-odbiorczy.

Odbiór oraz zwrot kampera odbywa się w siedzibie CAMP STORY w Warszawie, przy ulicy Mazura 18, a w Białymstoku przy ulicy Kleeberga 12. Istnieje także możliwość podstawienia kampera pod wskazany adres za dodatkową opłatą, wyliczaną indywidualnie.

Każdy kamper posiada pełne ubezpieczenie komunikacyjne OC/AC/Assistance. Szczegółowy zakres ubezpieczenia udostępnimy mailowo na prośbę klienta. Ubezpieczenie jest ważne na terenie Unii Europejskiej.

Tak, w niektórych kamperach dopuszczamy towarzystwo małego zwierzęcia domowego. Należy zapewnić mu bezpieczny przewóz kamperem, zgodnie z przepisami. Właściciel bierze pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody i zabrudzenia wyrządzone przez zwierzęta.

Nie, palenie wyrobów tytoniowych oraz e-papierosów jest kategorycznie zabronione w kamperze. Złamanie tego przepisu wiąże się z karą grzywny w wysokości 2000 zł.

Poruszając się przepisowo, kamper spala ok 10 litrów ropy na 100 km.

Kampera możesz używać na większości dróg. Należy jednak pamiętać o paru ważnych kwestiach:

 • wysokość kampera to 330cm, nie wjedziemy nim do garażu podziemnego, zwróć uwagę na znaki drogowe informujące o maksymalnej wysokości pojazdu np. pod wiaduktem lub w tunelu
 • prześwit kampera to 15cm, jest to odległość między najniżej położonymi elementami pojazdu a poziomem drogi
 • waga kampera nie powinna przekraczać 3,5 tony (wraz z załogą i bagażami na pokładzie).

Zbiornik z wodą można uzupełnić na kempingach, wybranych stacjach benzynowych oraz dedykowanych do tego miejscach. Pomocne mogą się okazać aplikacje, w których podczas podróży możemy znaleźć miejsca z przyłączem do wody, np. Park4Night lub CampingInfo.

Wybrane kampery premium wyposażone w filtr wody, zapewniają zapas wody nawet do 20 dni. 100 litrowy zbiornik wody w kamperze Standard+ powinien wystarczyć na ok 2 dni przy 4-5 osobach.

Zapas gazu wystarczy na min. 7 dni, a w okresie letnim nawet do 30 dni. Ponadto, nasze kampery wyposażone są w system tankowania LPG, dzieki czemu gaz można w prosty sposób uzupełnić na każdej stacji benzynowej.

Tak, każdy z kamperów posiada gazowy system ogrzewania Truma. Dzięki temu niezależnie od warunków pogodowych w kamperze panuje optymalna temperatura.

Tak, każdy z kamperów posiada bagażnik, który pozwoli Wam zabrać ze sobą nawet 4 rowery.

W razie wypadku należy zawiadomić policję, która spisze protokół i udzieli pomocy. Jednocześnie należy niezwłocznie poinformować wynajmującego o zaistniałej sytuacji, a następnie postępować zgodnie z instrukcją otrzymaną w dniu wyjazdu.

Kampera należy zwrócić w stanie nie gorszym niż w dniu odbioru.

Kaucja wynosi 5000 zł i zostanie zwrócona najemcy w terminie do 7 dni w przypadku braku szkód lub do 30 dni w razie zaistniałych szkód na pojeździe.